• EUROPA DLA UCZNIÓW - UCZNIOWIE DLA EUROPY HISZPANIA - FUERTEVENTURA 2023

W roku szkolnym 2022/2023 Zespół Szkół nr 3 realizował projekt  współfinansowany przez UNIĘ EUROPEJSKĄ w ramach sektora kształcenie i szkolenie zawodowe. Szkoła  po raz kolejny przystąpiła do programu, umożliwiając grupie uczniów zdobycie nowych umiejętności na zagranicznym rynku pracy. Program ma na celu także wzrost kompetencji społecznych, miękkich, zrozumienia wartości UE, poszanowania innych kultur i rozwoju osobistego dla uczestników projektu, lepsze przygotowanie uczniów ZS3 do wejścia na rynek pracy przez wzrost kompetencji zawodowych, językowych i mobilności zawodowej.

Na przełomie marca i kwietnia 2023 grupa 20 osób uczniów wraz z dwoma opiekunami polecieli na Fuerteventurę. Podróż była długa i wyczerpująca. Sam lot trwał ok 5 godzin. Ale było warto! W Corralejo – miejscowości naszego zakwaterowania, przywitał nas szum oceanu i piękna słoneczna pogoda. Praktyki głównie realizowane były w hotelach, ale też w hostelu dla surferów, czy na katamaranie. Na pogodę też nie mogliśmy narzekać, jedynie doskwierały nam chłodne około 20 stopniowe wieczory :). Sami uczniowie z uśmiechem na twarzy relacjonowali swoje miejsca praktyk – sami przeczytajcie:

Zarówno na recepcji, jak i w restauracji spotkaliśmy się ze świetną atmosferą i przyjaznym traktowaniem ze strony naszych hiszpańskich współpracowników. Poznaliśmy również kilku innych praktykantów z Finlandii i Portugalii. Mamy nadzieję, że kolejne tygodnie również przyniosą nam takie pozytywne odczucia! :):)” – Jakub i Natalia

„Praca zapowiada się cudownie, mimo takiej pogody panującej w Corralejo, czyli ciągły skwar, to da się wytrzymać i iść dalej! Potrafi być też męczącą, ale zdecydowanie warta swego, dla uśmiechu pracodawcy i gości.” – Aleksandra i Martyna

„Pracuję w Bodega Conatvs. Jest to pierwsza winnica na Fuerteventurze .Oferuje ona tour po winnicy i degustację win dla odwiedzających, a także można nabyć wina: białe, czerwone i różowe. Zajmuję się tutaj obsługą klientów podczas tour'u, a także etykietuję wina i przygotowuję miejsce do degustacji. Oprócz historii winnicy, która jest wyjątkowa i inspirująca wrażenie robi jeszcze jedna rzecz, którą niewątpliwie jest to, że wszystko tutaj wykonywane jest ludzkimi rękami.”- Krzysztof

Dla uczniów ZS nr 3 we Wrocławiu był to wspaniały miesiąc pełen przygód, atrakcji, nowych wyzwań, słońca, szumu oceanu i pracy. Życzymy Wszystkim tak bogatego doświadczenia, które my mieliśmy okazję zdobyć i przeżyć. Poznaliśmy wspaniałych ludzi i naładowaliśmy baterie, a wspomnienia schowaliśmy najbezpieczniej bo w naszych sercach.

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO PRZEŚLEDZENIA SZCZEGÓŁOWEJ RELACJI Z WYJAZDU W ZAKŁADCE - Uczniowie i Rodzice - Programy i projekty