• EGZAMINY ZAWODOWE-SESJA LATO.2024

1. Przystąpienie do egzaminu zawodowego wg podstawy programowej z 2019 r. jest obowiązkowe. Nieprzystąpienie ucznia do egzaminu zawodowego w wyznaczonym przez dyrektora szkoły terminie skutkuje nieuzyskaniem przez ucznia promocji do następnej klasy lub nieukończeniem szkoły.
          2. Uczeń lub słuchacz, który z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpił do egzaminu w terminie głównym, lub przerwał ten egzamin w części pisemnej lub części praktycznej, może przystąpić do egzaminu w terminie dodatkowym. W tym celu należy złożyć do dyrektora szkoły udokumentowany wniosek nie później niż w dniu, w którym odbywa się część pisemna lub część praktyczna egzaminu. Wniosek o termin dodatkowy-zalaczniki 33
          3. W szczególnych przypadkach losowych lub zdrowotnych, uniemożliwiających uczniowi lub słuchaczowi przystąpienie do części pisemnej lub części praktycznej w terminie dodatkowym, dyrektor okręgowej komisji egzaminacyjnej, na udokumentowany wniosek dyrektora szkoły, może zwolnić ucznia lub słuchacza z obowiązku przystąpienia do egzaminu zawodowego lub jego części. Dyrektor szkoły składa wniosek w porozumieniu z uczniem, a w przypadku niepełnoletniego ucznia - z jego rodzicami.
          4. Zdający powinien stawić się na 1 godzinę przed rozpoczęciem egzaminu z dokumentem tożsamości i przyborami wskazanymi w komunikacie CKE.
            Komunikat CKE o przyborach na części pisemnej egzaminu - LATO 2024
            Komunikat CKE o przyborach na części praktycznej egzaminu - LATO 2024
          5. Do sali egzaminacyjnej, w której jest przeprowadzany egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie, nie można wnosić żadnych urządzeń telekomunikacyjnych oraz materiałów i przyborów pomocniczych niewymienionych w komunikacie dyrektora CKE.
          6. Zdający samodzielnie wykonuje zadania egzaminacyjne w czasie trwania części pisemnej i części praktycznej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.
          7. Harmonogram egzaminów zawodowych w sesji Lato 2024 poniżej

2024.06 HARMONOGRAM EGZAMINÓW ZAWODOWYCH - ZS nr 3

1. Uczeń zdał egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie, jeżeli uzyskał:
            z części pisemnej – co najmniej 50% punktów możliwych do uzyskania oraz
            z części praktycznej – co najmniej 75% punktów możliwych do uzyskania.

Zdający:

• który z powodów losowych lub zdrowotnych uniemożliwiających przystąpienie do części pisemnej lub części praktycznej egzaminu w terminie dodatkowym został zwolniony przez dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej z obowiązku przystąpienia do egzaminu zawodowego lub jego części, albo:
          • którego część pisemna lub część praktyczna egzaminu zawodowego została unieważniona, albo:
          • który nie uzyskał wymaganej do zdania egzaminu zawodowego liczby punktów z danej części tego egzaminu

ma prawo przystąpić do egzaminu zawodowego lub odpowiedniej części tego egzaminu w kolejnych terminach głównych jego przeprowadzania w trakcie nauki.

1. Zdający, który nie zdał egzaminu ponownie składa deklarację po otrzymaniu informacji o wynikach egzaminu zawodowego, z zachowaniem terminu do 15 września lub do 7 lutego danego roku, w którym zamierza przystąpić do egzaminu zawodowego. Jeżeli zdający otrzymał informację o wynikach egzaminu po upływie tego terminu, składa deklarację w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyników egzaminu, ustalonego dla danego terminu egzaminu przez dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.
          2. Po upływie 5 lat, licząc od dnia zakończenia roku szkolnego, w którym zdający po raz pierwszy:
            - przystąpił do egzaminu zawodowego i nie uzyskał z jednej lub obu części tego egzaminu wymaganej do zdania liczby punktów, albo:
            - przystąpił do egzaminu zawodowego, którego część pisemna lub część praktyczna egzaminu zawodowego została unieważniona, albo:
            - nie przystąpił do części pisemnej lub części praktycznej egzaminu zawodowego w wyznaczonym terminie przystępuje do egzaminu zawodowego w pełnym zakresie.

EGZAMIN_ZAWODOWY_informacja_dla_ucznia